Čerpadlo NPB

Mlékárenské čerpadlo

Popis

Oblast použití mlékárenského čerpadla

Jednostupňové odstředivé horizontální čerpadlo NPB se uplatňuje v mlékárenské výrobě hlavně k čerpání mléka a tekutých mléčných výrobků. Používá se výhodně rovněž k čerpání ovocných šťáv moštů, mladinky, vody s obsahem kysličníku uhličitého a obdobných dobře tekoucích a filtrovaných produktů potravinářského průmyslu, které vyžadují vysokou hygienu provozu. Čerpadlo lze také použít v chemickém průmyslu pro čerpání roztoků kyselin, hydroxidů, roztoků kyselých, alkalických a neutrálních solí, v úpravnách vody, farmaceutickém průmyslu, apod.

Konstrukční provedení čerpadla

Čerpadlo NPB, které je v přímém spojení s elektromotorem, tvoří ucelené soustrojí malých rozměrů, jenž je možno výhodně přemísťovat. Soustrojí spočívá na třech patkách, z nichž dvě jsou svisle nastavitelné pro možnost vymezení nerovnosti podlahy.

Materiálové provedení čerpadla

Čerpadlo jsou vyráběno z nerezavějící oceli na bázi chrom nikl.

Ucpávka

Ucpávka hydraulické části je mechanická a její spolehlivý těsnící účinek zaručuje hygienicky nezávadné a nepropustné utěsnění hřídele. Používá se většinou jednoduchá mechanická ucpávka nebo jednoduchá mechanická ucpávka a těsnící kroužek Gufero.

Technické parametry čerpadla NPB

Maximální teplota dopravované kapaliny: 100°C
Průtok čerpadla: Q = 1,6 – 10 l/s
Dopravní výška: H = 38 – 16 m