Čerpadlo CVE

Vodárenské čerpadlo

Popis

Oblast použití vodárenského čerpadla

Čerpadlo řady CVE je určeno k dopravě čisté vody do teploty 80 °C s hodnotou pH 6 – 11, podle volby materiálového provedení mohou čerpat i mírně znečištěné a zakalené vody s obsahem nejvýše 1 % objemového množství bahna nebo nevydírajících jemných mechanických příměsenin s velikostí zrn do 0,5 mm.

Konstrukční provedení čerpadla

Konstrukce odstředivého čerpadla řady CVE je článková, s horizontálním uspořádání rotoru. Vyznačuje se řazením jednotlivých článků za sebou do tlakových stupňů, jejichž celkový počet se odvozuje z požadované měrné energie. Základní stupeň sestává ze sacího a výtlačného tělesa, které jsou v dolní části opatřené patkami k upevnění na základovou desku. Další tlakové stupně jsou uspořádány mezi sacím a výtlačným tělesem a s nimi spojeny v jeden celek vně vedenými stahovacími šrouby. V každém článku čerpadla pracuje radiální oběžné kolo s jednostranným vstupem, které je na obou stranách utěsněno vyměnitelnými těsnícími kruhy. Hřídel čerpadla je oboustranně uložen ve valivých kuličkových ložiskách, mazaných jednorázovou tukovou náplní.

Materiálové provedení čerpadla

Čerpadlo je možno dodávat v několika materiálových provedeních:

LC – základní provedení pro běžné použití na chemicky neaktivní vody s hodnotou pH 6,5 – 11, hřídel a spojovací šrouby jsou ze strojní oceli, ostatní části ze šedé litiny
LU – zvláštní provedení pro čerpání vody s přirozenou mírou kyselosti (max. pH 6), oběžná kola jsou z nerezavějící chromové oceli, pouzdra hřídele z chromové litiny, ostatní části stejné jako v provedení LC
BC – celobronzové provedení pro dopravu kyselých vod, vlastní hydraulická část je z bronzu, hřídel z chromniklové oceli

Ucpávka

Obě hřídelové ucpávky jsou utěsněny měkkými ucpávkovými kroužky. Ucpávka na sací straně čerpadla je trvale zahlcena proti přisávání vzduchu z výtlačné ucpávky převodní trubkou přes zahlcovací pouzdro, uspořádané před ucpávkou. Tím je zároveň výtlačná ucpávka tlakově odlehčena.

Technické parametry čerpadla CVE

Maximální teplota dopravované kapaliny: 80 °C
Průtok čerpadla: Q = 6,6 – 215 l/s
Dopravní výška: H = 153 – 19 m

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Čerpadlo CVE“