Čerpadlo RENA

Spirální čerpadlo

Popis

Oblast použití spirálního čerpadla

Tato nová řada odstředivého čerpadla 3. generace je vyrobena v souladu s normou DIN 24255. Jeho využití je jednak pro čerpání vody v soukromém, tak i v průmyslovém sektoru, při zavlažování, topení a klimatizaci, tlakování, v požárních či mycích systémech, v chladících věžích…

Konstrukční provedení čerpadla

Nerezocelová konstrukce => výsledkem je nepatrná váha, vysoká odolnost proti korozi a dlouhá životnost. Vvysoký výkon, vysoká účinnost a tichý provoz je zajištěn spirálovým tělesem a hladkými vnitřními stěnami. Průměr hřídele je 19 mm, kulový tvar spirálového tělesa dovoluje vysoký vnitřní tlak v čerpadle a lehkou konstrukci. Výtlak umístěný v osové rovině a nosník příruby zabezpečuje maximální odolnost proti deformacím od potrubního systému během provozu. Při zamrzání vody v čerpadle nedochází k jeho poškození. Jednoduchá konstrukce čerpadla umožňuje lehkou demontáž a výměnu oběžného kola, hřídele, ložisek a ucpávky bez potřeby demontáže tělesa čerpadla ze sacího a výtlačného potrubí. Všechny tyto přednosti vedou k vyšší účinnosti provozu a ke zvýšení rozsahu průtoku a k nižším provozním nákladům.

Materiálové provedení čerpadla

Těleso a hřídel čerpadla, oběžné kolo, víko tělesa a vypouštěcí šroub se dodávají v provedení z CrNi oceli 1.4301 a odpovídají normě DIN 24255.

Ucpávka

Mechanická ucpávka.

Technické parametry čerpadla RENA

Maximální teplota dopravované kapaliny: 110 °C
Průtok čerpadla: Q = 1 – 20 l/s
Dopravní výška: H = max. 70 m