Čerpadlo NHR-HC

Spirální čerpadlo s polypropylenovou výstelkou

Popis

Oblast použití spirálního čerpadla s polypropylenovou výstelkou

Jednostupňové odstředivé horizontální čerpadlo NHR-HC se používá pro čerpání louhů, kyselin a jiných chemicky agresivních kapalin s mechanickými příměsemi do 2 % objemu čerpané kapaliny, s velikostí zrna do 0,25 mm.

Konstrukční provedení čerpadla

Hydraulickou část čerpadla tvoří otevřené oběžné kolo, sací víko, spirála a víko čerpadla, která jsou vylisovány z daplenu a jsou sevřeny mezi litinovou konzolu. Konzola má patky na přichycení k základové desce a lucernu, k níž se připevňuje mechanická část čerpadla. Tu tvoří ložiskové těleso normalizované velikosti a hřídel.

Materiálové provedení čerpadla

Díly čerpadla, které přicházejí do styku s čerpanou kapalinou se lisují z polopropylenu. Ucpávkové pouzdro se volí z materiálu úměrného dopravované kapalině z uhlíkaté oceli, antikorozních ocelí nebo titanu. Hřídel čerpadla je z chromniklomolybdenové oceli, pancíře a ložisková konzola jsou z šedé litiny.

Ucpávka

Ucpávka se volí vždy s ohledem na čerpanou kapalinu a může být v běžných provedeních provazcová ve všech alternativách nebo mechanická keramická ucpávka.

Technické parametry čerpadla NHR-HC

Maximální teplota dopravované kapaliny: 90 °C
Průtok čerpadla: Q = 1,7 – 14 l/s
Dopravní výška: H = 3 – 55 m