Čerpadlo NFT

Spirální kalové čerpadlo

Popis

Oblast použití spirálního kalového čerpadla

Čerpadlo NFT v materiálovém provedení LC a TJ najde uplatnění při čerpání surových kalů v městských a průmyslových kanalizačních čistírnách a při čerpání potravin (např. brambor, listové zeleniny, luštěnin). Materiálové provedení ZC je vhodné pro chemický a papírenský průmysl při výrobě papíru, umělého hedvábí, buničiny a celulózy.

Konstrukční provedení čerpadla

Hlavní předností čerpadla NFT je vysoká průchodnost čerpaného média. Konstrukce čerpadla umožňuje demontáž hydraulické a mechanické části bez odpojení sacího a výtlačného potrubí. Hydraulickou část tvoří kruhová skříň, oběžné kolo, příložky a těleso ucpávky,kterým je provedené spojení s mechanickou částí. Mechanická část – ložisková konzola se skládá z ložiskového tělesa a hřídele, která je uložená ve valivých ložiskách mazaných tukem, kromě velikostí 80-NFT-400, 100-NFT-400 a 150-NFT-400, které jsou mazané olejem.

Materiálové provedení čerpadla

Materiálové provedení čerpadla se volí podle čerpané kapaliny.
LC – skříň, oběžné kolo, příložka a odlitky mechanických částí jsou ze šedé litiny. Pouzdro náboje oběžného kola je z litiny a hřídel z konstrukční oceli.
TJ – skříň, příložka, oběžné kolo a odlitky mechanických částí jsou z ocelolitiny. Pouzdro náboje oběžného kola z litiny a hřídel z konstrukční oceli.
ZC – skříň, oběžné kolo, příložka, pouzdro náboje oběžného kola, ucpávková část tělesa ucpávky je z koroziodolné oceli, hřídel je z konstrukční oceli, odlitky mechanické části jsou ze šedé litiny.

Ucpávka

Ucpávka na utěsnění hydraulické části je v provedení měkká provazcová, nebo mechanická.

Technické parametry čerpadla NFT

Maximální teplota dopravované kapaliny: 80 °C
Průtok čerpadla: 400 – 8000 l/min
Dopravní výška: 5 – 59,5 m