Vývěva SZO

Vodokružná vývěva

Popis

Oblast použití vodokružné vývěvy

Vodokružná vývěva SZO je určená na odsávání vzduchu, plynů a mechanicky čistých, případně částečně znečištěných par (rozměr pevné částice do 0,1 mm). Vývěva se používá v potravinářském, chemickém, hutním a stavebním průmyslu.

Rozsah kyselosti pH při 200°C: 6 – 8 mat. provedení LN, LC; 6 – 7,5 mat. provedení LB; 6 – 14 mat. provedení ZC.

Konstrukční provedení vývěvy

Vodokružná vývěva SZO je horizontálně jednočinný stroj. Podle toho, zda je plyn nasávaný a vytlačovaný na obou stranách, nebo na jedné straně oběžného kola, dělí se na vývěvy dvojstranné a jednostranné. Stator vývěvy tvoří tenkostěnné těleso válcovitého tvaru, vůči rotoru je excentricky uložený. Rotor vývěvy sestává z oběžného kola uloženého na hřídeli a pouzdrech.

Vývěva v provedení 102 je určená pro práci v prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu.

Materiálové provedení vývěvy

Vývěva LN – těleso, víko tělesa, víko ucpávky, ventilové rozváděcí desky jsou vyrobené z materiálu šedá litina, hřídel je z konstručkní oceli, oběhové kolo z bronzu.

Vývěva LC – těleso, oběhové kolo, víko tělesa, víko ucpávky, ložiskové těleso, ventilové rozváděcí desky jsou z šedé litiny, hřídel je z konstrukční oceli.

Vývěva LB – těleso, víko tělesa, víko ucpávky tvoří šedá litina, oběhové kolo, pouzdro ucpávky, ventilové rozváděcí desky a pouzdro ucpávky jsou vyrobené z bronzu, hřídel z konstrukční oceli.

Vývěva ZC – díly přicházející do styku s čerpaným médiem jsou z nerezové oceli.

Ucpávka

  • v provedení 00 je měkká provazcová
  • v provedení 100 je mechanická
  • v provedení 102 je mechanická do prostředí s nebezpečím výbuchu

 Technické parametry vývěvy SZO

Nasávané množství zředěného vzduchu: 41 – 3945 m3/hod

Příkon motoru: 2,15 – 97,8kW

Otáčky motoru: 590 – 1450 ot./min