Čerpadlo NVS

Samonasávací spirální čerpadlo

Popis

Oblast použití samonasávacího spirálního čerpadla

Spirální čerpadlo NVS je určeno na dopravu čistých kapalin, u kterých je prvořadé spolehlivé nasátí kapaliny. Používá se ve vodárenských zařízeních, chemickém průmysle a říčním loďařství. V provedení 102 se čerpadlo používá na přepravu hořlavých tekutin (benzín, nafta apod.).

Konstrukční provedení čerpadla

Samonasávací spirální čerpadlo NVS tvoří standardní jednostupňové čerpadlo, ke kterému je připojeno malé samonasávací čerpadlo (samonasávací stupeň). Obě jsou na společné hřídeli. Hřídel je uložena ve dvou kuličkových ložiscích. Všechny NVS čerpadla jsou pravotočivé.

Materiálové provedení čerpadla

LN – spirálová skříň, oběžné kolo hlavního čerpadla a pouzdro hřídele jsou vyhotovené ze šedé litiny. Těsnící kroužky, zahlcovací pouzdro a ložiska hřídele v samonasávacím stupni jsou z bronzu. Oběžné kolo samonasávacího stupně a matice hlavního oběžného kola jsou z mosazi. Hřídel je vyrobena z konstrukční oceli.

LB – oběžné kolo hlavního čerpadla je z bronzu, ostatní díly jsou stejné jako u LN.

Ucpávka

Ucpávka v provedení 00 je měkká, provazcová, v provedení 100 mechanická a v provedení 102 také mechanická, ovšem vhodná pro čerpání hořlavých látek (nevýbušné provedení).

Technické parametry čerpadla NVS

Rozsah kyselosti pH při 20 °C:

  • materiálové provedení LO, LN : 6,5 – 8
  • materiálové provedení LB: 6,5 – 7,5

Maximální specifická hmotnost: -1050 kg/m3

Max. teplota čerpaného média: 60 °C

Průtok: 2 – 110 l/s

Dopravní výška: 7 – 55 m

Otáčky motoru: 1450 ot./min