Čerpadlo S-LV

Samonasávací horizontální článkové čerpadlo

Popis

Oblast použití samonasávacího horizontálního článkového čerpadla

Čerpadlo řady S-LV je vhodné pro čerpání čistých kapalin, bez mechanických příměsenin. Používá se zejména k čerpání nafty, lihu, benzinu, petroleje do teploty 35 °C a s koncentrací vodíkových iontů do pH 6 při 20 °C. Může se použít také k čerpání čisté užitkové vody např. jako protipožární čerpadla do teploty 80 °C.

Konstrukční provedení čerpadla

Čerpadlo je článkové odstředivé horizontální s radiálními oběžnými koly a s radiálními rozvaděči. Je kombinované se samonasávacím stupněm, který je přeřazen před sací těleso a řešení umožňuje nezávislý provoz současně obou částí čerpadla. Čerpadlo je vyráběnoa v různých modifikacích, jejich rozlišení spočívá v použití provazcové nebo mechanické ucpávky vyvedeného konce hřídele, poloze hrdel sacího a výtlačného tělesa a poloze připevňovacích patek.

Materiálové provedení čerpadla

Čerpadlo S-LV se vyrábí v materiálovém provedení LN. Hlavní části čerpadla jsou zhotoveny ze šedé litiny, samonasávací kolo a speciální oběžné kolo prvního stupně, pouzdro tělesa a zásobníku jsou z bronzu. Těsnící kruhy jsou z mosazi.

Ucpávka

U čerpadel S-LV se používají buď provazcové nebo mechanické ucpávky vyvedeného konce hřídele.

Technické parametry čerpadla S-LV

Maximální teplota dopravované kapaliny: 80°C
Průtok čerpadla: Q = 9,2 – 30 l/s
Dopravní výška: H = 105 – 33 m